PREZENTACJA Z PASIEKI " BOŻA ISKIERKA"

12.09.2017r

do szkoły przyjedzie

MISTRZ PSZCZELARSTWA

 

  • Nasz Gość opowie o życiu i pracy pszczół w pasiece dawniej i dziś.

  • Atrakcją będzie szklany ul, dzięki czemu będziemy mogli zobaczyć jak pracują pszczoły

  • Samodzielne wykonnamy świeczki z wosku pszczelego

  • Oczywiście każdy będzie miał możliwość degustacji różnych rodzajów miodu .

  • Na koniec każde dziecko dostanie po słoiczku miodu do domu, nożyk drewniany, zrobioną przez siebie świeczkę i certyfikat .

 

W pszczołach Bożego ducha jest iskierka”, słowa te wypowiedział Sokrates a stały się inspiracją do nazwy naszej pasieki Boża Iskierka. Usytuowana jest ona w Beskidzie Niskim, w przepięknej krainie pełnej lasów i łąk z dala od wielkich ośrodków przemysłowych, co ma ogromne znaczenie na jakość pozyskiwanych przez pszczoły miodów. Fauna i flora, nachylenie terenów i kąty padania promieni słonecznych, gęstość górskich potoków i rzek to składowe tego niepowtarzalnego w innych rejonach Polski mikroklimatu. Różnorodność roślin, dzikość łąk oraz gęstość lasów powoduje, że pszczoły z naszej pasieki już od świtu aż po zachód słońca znoszą dary natury w postaci pyłku i nektaru kwiatów. Praca przy tych fascynujących owadach i wnikliwa obserwacja ich zwyczajów potwierdza słowa Sokratesa, iż „boskie jest w pszczołach ducha tchnienie”. Chęć podzielenia się tajemnicami z życia pszczół i roli jaką odgrywają w otaczającym nas świecie i życiu człowieka skłoniły nas do dzielenia się tą wiedzą z innymi.

 Pasieka Boża Iskierka

Adres:
Kasztanowa 21
05-270 Marki


Telefon/Fax:
22 781 10 30


e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Numer konta Bankowego:
Bank Zachodni WBK S.A.
07 1090 1753 0000 0001 1975 7622