Logopeda

P. Jacek, logopeda, prowadzi zajęcia we wtorki godz. 9:00-14:00 oraz środy 9:00 - 17:00.

Terapia logopedyczna prowadzona jest indywidualnie lub zespołowo, w zależności od rodzaju i stopnia nasilenia zaburzeń. Istotne w planowaniu pracy są informacje uzyskane od rodziców dzieci i nauczycieli.

Indywidualna praca z dzieckiem w początkowej fazie nastawiona jest na nawiązanie kontaktu, pozyskanie zaufania oraz zachęcenie i zmotywowanie do uczestnictwa w zajęciach. Terapia logopedyczna przeprowadzana jest zgodnie z zasadami dydaktycznymi, opiera się na: systematyczności, stopniowaniu trudnosci, utrwalania, aktywnego i świadomego udziału dziecka.

Prowadzone ćwiczenia obejmują:

• pracem nad bogaceniem słownika
  • pracę nad stymulacją świadomości językowej, m.in. kształceniem form gramatycznych
  • pracę nad korygowaniem wymowy (zaburzeń artykulacyjnych

W zajęciach uczestniczą dzieci, których rodzice wyrazili na to zgodę. Są to zajęcia, które dopiero wtedy mogą przynieść owoc, gdy będą wiernie kontynuowane w domu.